Blog
 
Emlak Ve Emlak Yönetimi Farklı Bir Kariyeriniz Olsun
Emlak  Ve Emlak Yönetimi Farklı Bir Kariyeriniz Olsun

Bir işletme’de, düzenlenen vadeli veya vadesiz  sözleşmeye dayanılarak yapı işletmelerinin kurulmasında ev, arsa, dükkan gibi taşınmaz malların satışı ve kiralanması konularında danışmanlık hizmeti veren kişidir. Sosyal bilimlere, özellikle sosyolojiye ve ekonomiye ilgili,  konuşma becerisi ve  ikna  kabiliyeti güçlü,  girişimci bir kişiliğe sahip,  işbirliğine açık kimseler olması gereklidir.

Bu meslekte kendilerine veya başka bir kişiye ait olan bir emlak ofisinde çalışmaktadırlar. Görevleri nedeniyle kentin çeşitli semtlerini sürekli gezerek gözlem ve araştırma yoluyla bilgileri toplarlar. Bilgi toplama sırasında toplumun her kesiminden kişilerle iletişim halindedirler. Gerekli hallerde bulundukları şehrin dışındaki diğer şehirlerde de bilgi toplamak amacıyla seyahat ederler. Çalışma saatleri düzensizdir. Özel amaçlı olarak herhangi bir yere gittiğinde bile bilgi toplamak amacıyla sürekli gözlem ve araştırma yapar.

Emlak sektörü ülkemizde ve dünya çapında en gelişmiş sektörler arasındadır ve iş hacmi oldukça geniş bir sektördür. İnsanların gerek yaşamlarını sürdürecekleri gerekse yatırım amaçlı kullanacakları emlak ihtiyaçları her zaman olacaktır. Emlak ve emlak yönetimi programımdan mezun olanların sektörde iş bulmaları zor değildir. Bu kişiler emlak ve emlak yönetimi programından mezun olduktan sonra kendi emlak ofislerini açabilirler, gayri menkul ortaklıklarında, arsa ve yapı kooperatiflerinde veya bu sektörde hizmet veren özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

Emlak ve emlak yönetimi, Emlak Sektörü, Emlak Ofisi